Mamy czerwiec 2021, połowa roku za nami. To wystarczająco dużo, aby stwierdzić jaki kolor jest najczęściej wybierany do aranżacji wnętrz. Zasada home stagingu głosi, aby wnętrza były urządzane neutralnie tak, aby każdy odbiorca mógł dostosować je do siebie. Tylko czy potencjalnego klienta zachwyci mieszkanie urządzone powielanym modelem. Lepiej zaryzykować i postawić na kontrastujące z sobą barwy, które dopełniają całość mieszkania. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że wyrazista kolorystyka mieszkania zwróci uwagę na klienta i zapragnie zostać w nim na dłużej.

Przeglądając portale internetowe, Instagram, Pinterest, magazyny poświęcone wystrojowi wnętrz oraz fotografii nieruchomości często powtarza się ten sam motyw kolorystyczny. Jest, to słoneczny żółty oraz jasnoszary. Kolory świetnie z sobą współgrają jednocześnie kontrastują. Szary uspokaja, a żółty dodaje energii. Mieszkanie przeznaczone na sprzedaż nie może być nudne. Szary jest zawsze bezpiecznym i dobrze wyglądającym kolorem począwszy od jasnoszarego do jej pochodnych odcieni. Poza tym jest neutralny i nadaje się do łączenia z większością kolorów.

Ciekawym pomysłem w home staging Lublin jest łączenie kolorystyki i faktur. Przykładowo trzymając się tej samej gamy kolorystycznej dobieramy sofę, meble, wazon itd. Przedmioty te składają się z różnorodnych faktur i kształtów, ale utrzymane są w tej samej kolorystyce.

Nadal pojawia się dość odważny kolor jakim jest granat. Tego rodzaju kolorystyka królowała w poprzednim roku czyli 2020 roku i jak widać nadal jest często wykorzystywana. Jeśli obawiamy się tak ciemnego i odważnego koloru możemy postawić na dodatki w tej kolorystyce.

Ciągle zauważalna jest jasna kolorystyka drewna zwłaszcza na podłogach. Czyli nadal modna jest natura i styl skandynawski.